zahiri
05 خرداد 1402 - 15:55

توصیه امام جمعه بندرعباس از مردم؛ در مصرف برق صرفه‌جویی کنید

امام جمعه بندرعباس با اشاره به در پیش بودن فصل گرما و مصرف بیشتر انرژی در استان گفت: مردم استان تلاش کنند در این فصل گرم سال با صرفه جویی زمینه گذراندن تابستانی بدون خاموشی را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به بازگشت موفقیت‌آمیز ناوگروه 86 نیروی دریایی راهبردی ارتش از مأموریت دور دنیا اظهار داشت: نیروی مقتدر دریایی ارتش با اعزام ناوگروه 86 به ماموریت دور دنیا حرکتی بی‌سابقه انجام داد که خوشبختانه با موفقیت هم به پایان رسید و برگ زرینی در تاریخ کشور رقم خورد. 

وی افزود: این ماموریت دریایی اقتدار و عزت کشور و نیروهای مسلح ما را نشان داد و پیام‌های زیادی به دنیا مخابره کرد، با انجام این ماموریت پرچم پر افتخار کشور در آب‌های بین المللی دور دست به اهتزار درآمد و اقتدار ایران اسلامی به رخ کشیده شد. 

امام جمعه بندرعباس گفت: نیروهای دریایی ما در حال حاضر به اوج اقتدار رسیده‌اند و شاهدیم که نیروی دریایی سپاه هم در آب‌های داخلی و بین‌المللی حضوری مقتدر از خود به ثبت رسانده است.

وی با اشاره به لزوم تقویت سیاست خارجی و به‌کارگیری نبردهای قوی انقلابی در این مسئولیت مهم تصریح کرد: دیپلماسی در دنیای معاصر نیازمند نیروی انقلاب جوان و با انگیزه است، این نیروها می‌توانند سیاست خارجی کشور را تنظیم کرده و موفقیت ایران اسلامی در ارتباطات بین‌المللی را رقم بزنند. 

عبادی‌زاده با تاکید بر پایان یافتن منفعت‌طلبی آمریکا در منطقه غرب آسیا گفت: آمریکا همواره می‌خواهد در این منطقه جنگ باشد تا به منافع خود دست یابد اما باید بدانند دیگر در این منطقه جایی ندارند و نفس‌های آخر خود در این منطقه را می‌کشند. 

وی ادامه داد: جهان در حال نظم نوین جهانی است که از تک قطبی آمریکا خارج خواهد شد و ایران اسلامی با اقتدار و عزت جایگاه خود در این نظم نوین را پیدا خواهد کرد. 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن فصل گرما و مصرف بیشتر انرژی در استان گفت: مردم استان تلاش کنند در این فصل گرم سال با صرفه‌جویی زمینه گذراندن تابستانی بدون خاموشی را فراهم کنند. 

وی گفت: اگر مردم در مصرف آب و برق صرفه‌جویی داشته باشند می‌توانیم همچون سال گذشته سالی بدون خاموشی تجربه کنیم، وزارت نیرو هم مشوق‌هایی را برای مشترکان صرفه‌جو قرار داده شده ‌که در تابستان امسال به مردم ارائه می‌شود.

انتهای پیام/864 /.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239441