zahiri
05 خرداد 1402 - 17:01

اقتصاد ایران باید ازمحور اقتصاد لیبرالی و دولت سرمایه‌داری جدا شود

امام‌جمعه ملک شهر گفت: محور اقتصاد ایران باید محور اقتصادی اسلامی ایرانی باشد و اقتصاد ایران باید خود را از محورهای اقتصادی لیبرالی غرب و دولت سرمایه‌داری جدا کند، زیرا که این محورهای اقتصادی صرفاً به تولید ثروت بدون توجه به عدالت و برابری میان افراد توجه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سید روح‌الله فیاض امام‌جمعه ملک شهر ضمن تبریک ایام دهه کرامت و سوم خرداد که روز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: همان‌گونه که رزمندگان اسلام و ایران با جهاد و مجاهدت در راه آزادی خرمشهر جنگیدند، امروزه مردم شریف ایران و مسؤولان اقتصاد نیز باید با مجاهدت و جهاد کاری، مسائل و مشکلات اقتصادی کشور عزیزمان را حل کنند.

وی افزود: محور اقتصاد ایران باید محوری اسلامی ایرانی باشد و اقتصاد ایران باید خود را از محورهای اقتصادی لیبرالی غرب و دولت سرمایه‌داری جدا کند، زیرا که این محورهای اقتصادی صرفاً به تولید ثروت بدون توجه به عدالت و برابری میان افراد توجه دارد.

فیاض در مورد ویژگی‌های محور اقتصاد اسلامی ایرانی گفت: در این مدل مردم باید صاحبان تولید و سرمایه و شرکت‌های تولیدی باشند و در واقع این اقتصاد باید مردم محور باشد و یکایک مردم باید در جهت رشد این اقتصاد تلاش کنند و رکن اصلی این محور اقتصادی عدالت، اخلاق و مردم محوری است و دولت صرفاً باید نقش یار و یاور و کمک دهنده باشد.

خطیب جمعه ملک شهر با اشاره به بحران جمعیت کشور تصریح کرد: باید برای حل بحران جمعیت چاره‌اندیشی کرد و تسهیل ازدواج و تهیه شغل و مسکن ازجمله مواردی است که اگر حل بشود بحران جمعیت هم حل خواهد شد.

پایان پیام/63025/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239540